Avukat & Arabulucu Gonca OKTAY KOPARAL

Avukat Gonca OKTAY KOPARAL

ScreenshotAvukat Gonca OKTAY KOPARAL Metin Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi mezunudur.
Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni ''başarı burslu'' olarak ve ''Hukuk Fakültesi Üçüncülük Ödülü'' alarak tamamlamıştır.Daha sonra Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde yüksek lisans eğitimi almıştır.

''Özel Hukuk'' alanında ''Kişilik Haklarının Korunması'' konulu tezi ile yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Almanya'da yüksek lisans eğitimine devam ederek, European University Viadrina'da; Özel Hukuk alanında tez konusuyla ilgili olarak araştırma ve çalışmalarda bulunmuştur.

Avukatlık mesleğine ek olarak, Türk Patent Enstitüsü nezdinde, Marka ve Patent Vekili unvanıyla, marka tescili, patent ve faydalı model alanında danışmanlık sunmakta bu görevine başarıyla devam etmektedir. Ayrıca Noterlik mesleğine uygun bulunmuştur ve noterlik belgesine sahiptir.

Antalya'da 2009 yılında kurulmuş olan Gonca OKTAY KOPARAL Hukuk Bürosunda boşanma ve aile hukuku, kişiler hukuku, ceza hukuk, iş ve sosyal güvenlik hukuku, ticaret ve şirketler hukuku, fikri ve sınai haklar hukuku anlanlarında danışmanlık ve avukatlık hizmeti verilmektedir.

Hukuk büromuzun öncelikli prensibi; müvekkililerimize maliyet politikası dikkate alınarak, kalıcı ve seri çözümler sunmaktır. Büromuzda hukukçu kadromuzun yanısıra, işbirliği içinde çalıştığımız çevirmenler aracılığı ile İngilizce, Almanca, Rusça ve diğer dillerde hukuki danışmanlık verilmektedir.

Antalya Lara bölgesinde hukuki danışmanlığın yanısıra; marka, patent, coğrafi işaret, faydalı model ve endüstriyel tasarım gibi sınai mülkiyet hakları alanında Türk Patent Enstitüsü nezdinde müvekkillerin menfaatlerinin korunması yönünde faaliyetlerde bulunmaktadır.